"Lill on iga inime" CD

12,00

Availability: Laos

Olles kaotanud mitmeid lähedasi, sõpru ja tuttavaid vähile, otsustas bänd kirjutada plaadi just sel teemal. Plaat oli algselt planeeritud 4-loolise EP’na aga võttis kiiresti albumi kuju.

Eesmärk oli kirjutada ühe vähi lugu algusest lõpuni. Hetkest kui inimene tunneb, et midagi on valesti aga ei tea veel, mis. Diagnoos, ravi, soov lähedasi säästa, valuvaigistid, depressioon, surm.

Avaloo „Ärge jookske“ algse versiooni salvestas ansambel Revolver 2011. aastal filmi „Täitsa lõpp“, mille peaosas Lenna Kuurmaa, soundtracki jaoks. Autorid Martin Saaremägi ja Super Hot Cosmos Blues Bandist ja Nevesisest tuntud Janno Reim. Kaasa teeb segakoor Noorus ja Kanada bluegrass viiuldaja Ray Legre.

Vahur Krautmani „Helde andja“ tekst on kirjutatud aastal 1965 ja ilmus Betti Alveri kogumikus „Tähetund“. Martin Saaremägi viisistatud albumi nimiloo „Lill on iga inime“ teksti on kirjutanud 1920. aastail Ernst Enno ja seda kasutatakse tihti leinaluulena matustel. Nii ka 1932. aastal Mary Elizabeth Frye kirjutatud „Do not stand at my grave and weep“.

Plaadil on ka 2 instrumentaallugu: „Morfiin“ ja „Minut“.

Kogu plaadimüügi tulu läheb vähiravifondile “Kingitud elu”.